Paweł Kowalski w zarządzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy iQFoil [wywiad]

Paweł Kowalski, trener główny kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Żeglarskiego, został wybrany do zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Olimpijskiej Klasy iQFoil. Ta nowa windsurfingowa klasa zadebiutuje w programie igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

06.10.2020, 12:37

Znamy mistrzów Polski w klasie Open Foil

Maciej Rutkowski (AZS OŚ Poznań) i Zofia Klepacka (Legia Warszawa) mistrzami Polski seniorów w klasie Open Foil (Formula Foil). Zawody zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu rozegrane zostały w Rewie a na starcie stanęło 44 zawodników i 10 zawodniczek.

20.09.2020, 17:12

Polacy wicemistrzami świata w windsurfingowej klasie Open Foil

Przemysław Miarczyński i Maja Dziarnowska (oboje Sopocki Klub Żeglarski) wicemistrzami świata w windsurfingowej klasie Open Foil. Regaty rozegrano w szwajcarskiej Silvaplanie i wzięli w nich udział najlepsi zawodnicy na świecie z różnych klas windsurfingowych, w tym gwiazdy olimpijskiej klasy RS:X i zawodowej klasy PWA.

22.08.2020, 13:15

Pierwszy dzień Volvo Gdynia Sailing Days bez wiatru

Pierwszy dzień 21. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days stał pod znakiem pięknej słonecznej pogody. Aura dopisała jednak tylko w połowie, zabrakło bowiem głównego żeglarskiego elementu, czyli wiatru. Z tego względu w poniedziałek nie rozegrano żadnego wyścigu w klasie Optimist.

18.08.2020, 09:21

Doskonała frekwencja na regatach w Pucku

W miniony weekend odbyły się regaty o Puchar Puckiego Klubu Żeglarskiego Na Fali. Na starcie tej imprezy stanęło blisko 170 żeglarzy walczących w klasach Techno oraz Open Foil Racing. W Pucku dopisała nie tylko frekwencja, ale również pogoda. Zawodnicy przez trzy dni regat mieli doskonałe warunki do żeglugi, nawet z przewagą wiatrów silnych.

28.07.2020, 18:50

Puchar Prezydenta Gdańska za nami!

Blisko 140 zawodników i zawodniczek w klasach BIC Techno 293 oraz Open Foil Race rywalizowało w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Akweny regat usytuowane były w bezpośrednim sąsiedztwie plaż na Stogach oraz w Sobieszewie, dzięki czemu widzowie mogli jak na wyciągnięcie ręki obserwować zmagania najmłodszych deskarzy.

13.07.2020, 13:49

Przemysław Miarczyński bezkonkurencyjny na foilu

Przemysław Miarczyński nie dał szans rywalom i zdecydowanie wygrał regaty o Puchar Burmistrza Miasta Puck w windsurfingu na foilu. Po raz pierwszy w historii na starcie Open Foil Race mieliśmy niemal całą windsurfingową kadrę narodową kobiet i mężczyzn. W sumie w zawodach wystartowało 41 żeglarzy i żeglarek.

07.07.2020, 12:51

Wygrani Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020

Trzy dni regat i dwa dni dobrego ścigania - tak jawi się obraz imprezy zaliczanej do Pucharu Polski Open Foil Race – Japa Cup 2020. Wygrał Piotr Myszka, który coraz lepiej radzi sobie na foilu.

02.07.2020, 10:48

Słabowiatrowy Finał Pucharu Polski w windsurfingu

W Pucku, regatami Finału Pucharu Polski, zakończył się sezon windsurfingowy w naszym kraju. Podczas tej samej imprezy rozegrano również Długodystansowe Mistrzostwa Polski w windsurfingu.

22.10.2019, 10:25

Bezkonkurencyjny Bartek Kwiek w ABC Surf Cup

W Kuźnicy zakończyły się kolejne regaty z cyklu Pucharu Polski – ABC Surf Cup. Przed regatami prognozy wiatrowe były bardzo słabe, stąd nieco nisza frekwencja i odwołanie konkurencji Slalom. Emocji na starcie Open Foil Race jednak nie zabrakło.

23.07.2019, 09:22